View Single Post
Old 23-05-2009   #110
ivan019
The Man
 
ivan019's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Srbija
Age: 34
Posts: 7,404
Send a message via MSN to ivan019
Default

Primera - najava 37. kola


Dva kola pre kraja prvenstva Španije u fudbalu daleko je interesantnija situacija na začelju nego na vrhu tabele. Barselona je obezbedila šampionsku titulu, Real je siguran putnik u Ligu šampiona, a na dobrom putu da mu se prdruže su Sevilja i Atletiko Madrid. Andalužani bi sav posao mogli da završe ako pobede Deportivo, dok "jorgandžijama" predstoji duel u Bilbau. Baskijci su obezbedili opstana i izborili plasman na evropsku scenu pa ostaje da se vidi sa koliko će motiva ući u ovaj duel.

Plasman u vrhu tabele mogli bi da zakomplikuju Valensija i Viljareal. Upravo će se ova dva tima sastati u duelu na stadionu El Madrigal i poraženi tim će najverovatnije morati da se zadovolji plasmanom u Ligu Evrope.

"Fenjer" na tabeli drži Rekreativo. U Uelvu dolazi Rasing i jedino pobeda ostavlja nadu domaćinu u očuvanje prvoligaškog statusa. Numansija ide u goste Hetafeu koji još nije sasvim bezbedan, ali pobedom nad ekipom iz Sorije bi verovatno prebrinuo sve brige. Osasuna gostuje Barseloni koja će nastupiti u kombinovanom sastavu pa se u Pamploni nadaju da bi to mogli da iskoriste i ostanu neporaženi, dok Sporting gostuje Valjadolidu koji je već duže vreme u lošoj formi.

Subota, 23. maj:
21:00h Almerija - Espanjol
21:00h Atletik Bilbao - Atletiko Madrid
21:00h Barselona - Osasuna
21:00h Hetafe - Numansija
21:00h Malaga - Betis
21:00h Rekreativo - Rasing
21:00h Sevilja - Deportivo
21:00h Valjadolid - Sporting
21:00h Viljareal - Valensija

Nedelja, 24. maj:
21:00h Real Madrid - Majorka

Tabela: Barselona 86 bodova, Real 78, Sevilja 64, Atletiko 61, Valensija i Viljareal 59...Hetafe 38, Sporting i Osasuna 37, Numansija 35, Rekreativo 33
__________________
NELLA GIOIA E NEL DOLORE,ADRIANO SEMPRE NOSTRO IMPERATORE!!!!
"Mozete da me volite,mozete da me mrzite ali ne mozete da me ignorisete!"
ivan019 is offline   Reply With Quote