Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Utakmice > Arhiva > 2010/2011 > Serie A

Serie A Razmjenjena mišljenja o taktici i sastavu za ligaške utakmice

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 23-01-2011   #1
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

i mislim da je na 2:1 bio penal za nas...nad kabijasom...ko zna bi li to sto promijenilo...ali eto...sad nemamo sto zalit
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #2
ado_inter
Team star
 
ado_inter's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 1,253
Send a message via MSN to ado_inter
Default

Quote:
Originally Posted by Guro View Post
i mislim da je na 2:1 bio penal za nas...nad kabijasom...ko zna bi li to sto promijenilo...ali eto...sad nemamo sto zalit

znas kako kazu mi smo ti kojima sudci konstantno pomazu mamicu im moraju covjeku nogu slomit da bi sviro penal a ovi iu udinezal baletani malo ih pipnes slobodnjak sa 16 metara majku im foliransku
__________________


CREDERCI SEMPRE ARRENDERSI MAI!!!

Inter per sempre


ado_inter is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #3
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

Dera i prosli put sam ti napiso,a i sad cu : ako je dobar ja cu ga pohvalit,ako nije...ne znam sta ti tu nije jasnoo ???
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #4
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

sledeca protiv palerma nije toliko kriticna ako cemo vratiti milita....ima ko da igra...

ne vjerujem da ce igrati santon...prije ce Leo preci na 4-3-3 nego li ubaciti santona....zadnja linija ce nam biti maicon, lucio, ranochia i zanetti...na sredini mariga, cambiasso i motta, i u napadu eto, milito i pandev...
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #5
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Sto da kazemo, a da se ne ponavljamo... Da je usla ona bomba Dekija nakon prvog gola, pricali bi smo drugu pricu, ili da je sviran jedanaestarac nad Cambiassom u drugom poluvremenu. To su epizode, a ono sto ostaje je sledece:
-Ekipa kojoj na klupi sjede: Orlandoni, Materazzi, Rannochia, Muntari, Mariga i Biabiany; ne moze nista da promijeni ukoliko treba da juri rezultat. Jednostavno, prvih 11 nisu na nivou, a kamoli da udje neko sa ove klupe.

-Onda, igrac koji nije za Inter: Pandev = nisam ga kritikovao kad nije zabijao, necu ni sad, ali ga kritikujem sad jer je nula generalno gledano. Izgubio je nevjerovatno lezerno loptu na 25m od naseg gola, iz kojeg je Zapata zabio gol za izjednacenje.
Drugi gol Di Natale postigao oko zivog zida. Zasto? Jer je Pandeva Inler bez imalo problema izgurao sa putanje lopte, a ovaj je uz to pokrio svoje lice, kako ga lopta ne bi pogodila. Da naravno, ne nagrdi to lice "ljepotana". Znaci, ne zasluzuje da igra u Interu, ne zbog njegovih tehnickih (ne)kvaliteta, vec jer se ne bori kako treba.

-Castellazzi nije kukavac kriv mnogo, iako je direktan krivac za treci gol, a i prvi je omasio da odbrani za dlaku. Znaci, da je srece, on treba da brani 3-4 meca u Kupu, i jos 2-3 meca u prvenstvu, ali mi mimo drugih imamo golmana koji pauzira vise od debelog Ronalda. Znaci, za sledecu sezonu treba vidjeti kako fizicki stoji JC,i ukoliko ce nastaviti ovako, treba traziti zamjenu za naseg prvog golmana (a ne za Castellazzia).

-Biabiany takodje nije materijal za neku vecu minutazu Interu, to sam rekao jos nakon americke turneje.

Potreban nam je jos jedan napadac, potreban nam je jedan Balotelli od prosle godine. Alexis Sanchez? Zasto bi smo ga uzeli sad, kad ga mozemo traziti za 2-3 godine kad bude kostao 50 miliona, i kad bude igrao u Real, Manchester, ili neki treci tim..
Kod Cileanca je lopta kao u trezoru, jak je na nogama, sutira i lijevom i desnom, cak me iznenadio kad je opuhao Cordobu u skoku pocetkom meca. Kompletan igrac, koji hoce da dodje kod nas, ali Branca kaze da smo na mjestu. Ili mu je gazda postao Pirocanac, ili je on zreo za ocnoga...
Nera is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #6
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Nera View Post
Potreban nam je jos jedan napadac, potreban nam je jedan Balotelli od prosle godine. Alexis Sanchez? Zasto bi smo ga uzeli sad, kad ga mozemo traziti za 2-3 godine kad bude kostao 50 miliona, i kad bude igrao u Real, Manchester, ili neki treci tim..
Kod Cileanca je lopta kao u trezoru, jak je na nogama, sutira i lijevom i desnom, cak me iznenadio kad je opuhao Cordobu u skoku pocetkom meca. Kompletan igrac, koji hoce da dodje kod nas, ali Branca kaze da smo na mjestu. Ili mu je gazda postao Pirocanac, ili je on zreo za ocnoga...
Sve sto sam zapazio kod ovog igraca jeste brzina koju ce gubiti godinama i gradjenje sto ima i Pandev. Njegov dribling je okretanje, kao balerina, svaki put kad neko krene na njega on okrene ledja i posto se zna graditi samo ga onda za 180 stepeni zaobidje a to mu uspjeva jer je brz i mal.

Moja prognoza je da bi on prosao kao i Mariano, Jimenez i sl. Samo sto bi za ovog platili skoro kao za Quaresmu.

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

Sto se tice Santona, od njega su se odrekli svi, a imaju i pravo jer to vise nije onaj Davide koji je cuvao CR7. Zadnju sezonu kod Josea nije nikako igrao i to mu je unistilo samopouzdanje, treba ga slati na posudbu.

Guro, all3n se samo salio na racun onih koji cim dodje poraz traze krivca.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #7
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Sve sto sam zapazio kod ovog igraca jeste brzina koju ce gubiti godinama i gradjenje sto ima i Pandev. Njegov dribling je okretanje, kao balerina, svaki put kad neko krene na njega on okrene ledja i posto se zna graditi samo ga onda za 180 stepeni zaobidje a to mu uspjeva jer je brz i mal.

Moja prognoza je da bi on prosao kao i Mariano, Jimenez i sl. Samo sto bi za ovog platili skoro kao za Quaresmu.
Jesi li uporedio ovoga momka od danas (i cijele ove sezone) sa Marianom Gonzalesom, da te ne kunem?
On je 90 minuta imao loptu medju noge, prakticno nije bilo napada gdje on nije takao loptu, i ni jednu mu nasi nisu skinuli bez prekrsaja. On ce po meni da bude igracina. Jedina stvar koja ce ga dijeliti od nekih megastarova (tipa CR7) je to sto nema sut kao on, ali je i tu napredovao. Di Maria iz Reala mi nije nista bolji. Ovaj bi u ligi kao sto je spanska pravio dar-mar.
Po meni, momak je odlican. Napredovao je sto tice timske igre, fizicki, pa i pozrtvovanje... Jeste primjetili da je svaki napad zapocinjao sa nekih 30 metara od svog gola, stojao je uvjek iza lopte, i nize od npr. Armera koji je lijevi bek. Po meni, neko ko se mora kupiti, i ko bi nam (vec sad) omogucio skok u kvalitetu.
Nera is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #8
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Nera View Post
Jesi li uporedio ovoga momka od danas (i cijele ove sezone) sa Marianom Gonzalesom, da te ne kunem?
On je 90 minuta imao loptu medju noge, prakticno nije bilo napada gdje on nije takao loptu, i ni jednu mu nasi nisu skinuli bez prekrsaja. On ce po meni da bude igracina. Jedina stvar koja ce ga dijeliti od nekih megastarova (tipa CR7) je to sto nema sut kao on, ali je i tu napredovao. Di Maria iz Reala mi nije nista bolji. Ovaj bi u ligi kao sto je spanska pravio dar-mar.
Po meni, momak je odlican. Napredovao je sto tice timske igre, fizicki, pa i pozrtvovanje... Jeste primjetili da je svaki napad zapocinjao sa nekih 30 metara od svog gola, stojao je uvjek iza lopte, i nize od npr. Armera koji je lijevi bek. Po meni, neko ko se mora kupiti, i ko bi nam (vec sad) omogucio skok u kvalitetu.
Ne mozes porediti sadasnjeg Mariana sa ovim. Zna se dobro kakav je bio Mariano prije nego je presao kod nas. Kakav je Quaresma bio, glavni igrac kao sto je i ovaj u Udineseu. Q dosao kod nas i nestao, eno ga u Turskoj opet igra.

To sto je on pokazao je prosto jer mu je dozvoljena sloboda na terenu, da radi sta hoce, mislis da bi dobio toliku slobodu kod nas? Inace, kod nas je poznato da ko je god presao iz nekog nizeg italijanskog kluba, slabo se proslavio. Suazo je isto bio glavni igrac u Cagliariju, da ih ne nabrajam dalje..
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #9
Nera
TM artifex
 
Nera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: everywhere and nowhere
Posts: 4,893
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
Ne mozes porediti sadasnjeg Mariana sa ovim. Zna se dobro kakav je bio Mariano prije nego je presao kod nas. Kakav je Quaresma bio, glavni igrac kao sto je i ovaj u Udineseu. Q dosao kod nas i nestao, eno ga u Turskoj opet igra.

To sto je on pokazao je prosto jer mu je dozvoljena sloboda na terenu, da radi sta hoce, mislis da bi dobio toliku slobodu kod nas? Inace, kod nas je poznato da ko je god presao iz nekog nizeg italijanskog kluba, slabo se proslavio. Suazo je isto bio glavni igrac u Cagliariju, da ih ne nabrajam dalje..
Bold: Kakav? Prosjek po meni. Da je bio neka pusta igracina, Palermo ga ne bi dao na pozajmicu, nego bi unovcio taj talenat strasni.

Bold2: Bio je glavni igrac, ali je bio glavni igrac protiv Belenensesa, Vitorie Gimares, Boaviste, i slicnih. Vec je u Barci pokazao da je choker, da se gubi u velikim timovima. Isto kao sto je u repki uvjek bio rezerva, a Sanchez je na WC bio glavni igrac Chilea

Bold: Motta i Milito iz Genoe? JC iz Chieva? Stankovic koji je doveden iz Lazio koji je vec tada isao silaznom putanjom? Maicon iz prosjecnog Monaca? Mariga iz Parme? Cruz i R. Baggio iz Bologne?
Ne bih se slozio sa ovom konstatacijom.
Nera is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #10
Huska
Head coach
 
Huska's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Age: 34
Posts: 8,294
Send a message via MSN to Huska
Default

Quote:
Originally Posted by Nera View Post
-Castellazzi nije kukavac kriv mnogo, iako je direktan krivac za treci gol, a i prvi je omasio da odbrani za dlaku. Znaci, da je srece, on treba da brani 3-4 meca u Kupu, i jos 2-3 meca u prvenstvu, ali mi mimo drugih imamo golmana koji pauzira vise od debelog Ronalda. Znaci, za sledecu sezonu treba vidjeti kako fizicki stoji JC,i ukoliko ce nastaviti ovako, treba traziti zamjenu za naseg prvog golmana (a ne za Castellazzia).
covjek brani vrhunski, ali koliko god on bio dobar JC je tri klase ispred njega i to nas jebe...jest problem nam je i odbrana, ali po meni je veci problem golman koji i kada je na vrhuncu opet nije golman za Interovog gola...kada je JC na golu i odbrana igra lakse, a bgm imaju i razloga za to...

napadac nam treba kako god da okrenes, jer mi trenutno imamo samo Eto'o od napadaca...Milito je sav sjeban i tesko da moze ponovit i trecinu iz prosle sezone, a onoj dvojici necu ni da pricam...

branio sam Biu stalno, ali ipak momak nije za Intera, a Pandeva sam sa razlogom uvijek ruzio, jer lik nije tri utakmice odigrao kako treba od kako je kod nas...

samo me zanima zbog cega se cuva jebeni Ranocchia, a istresli smo za njega 20 mil da bi izgleda bio rezerva Cordobi...

i da jebem onog tko izmisli ovaj glupi termin igranja od 12:30...da nisam u to vrijeme otisao u kladionici ne bi ni znao da igramo...ja sve konto u 3
Huska is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #11
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Mago, drugo je reci - Chivu je danas bio dobar-los - a sasvim drugo: Jebala ti kaciga svu familiju...

Procitaj u chatboxu sta si pisao i za Lea.
__________________
"Imam veliko poštovanje prema ostalim napadačima, ali Diego je Diego" - Andrea Stramaccioni nakon povrede Il Principea
dera is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #12
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default

sta imam citat,znam sta sam piso ! jel na vrijeme obavio izmjene ??? jel mu trebo igrat Cordoba prije Ranocchie ???
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #13
all3n
Primavera
 

Join Date: Feb 2009
Location: zagreb
Posts: 409
Default

sta kazete el vrijeme da otpustimo lea

cudi me sto takvih komentara vec nije bilo
all3n is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #14
Guro
Head coach
 
Guro's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Podgorica
Age: 40
Posts: 1,608
Send a message via MSN to Guro
Default

ma nije problem leo...da je posle 5 pobjeda izgubio i benitez niko ne bi rekao da ga otpustimo...i murinjo je gubio i od gorih ekipa....sjetite se atalante i slicnih....
udineze je ekipa u najboljoj formi trenutno...to sam mislio i prije ovog meca...a mi uvijek na njih naletimo u takvom momentu...i uvijek imamo problema sa njima...
__________________

~Helenio Herrera: "If you are first you are first. If you are second, you are nothing."
~Enzo Ferrari: "Aerodynamics are for people who can't build engines."
Guro is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011   #15
mourinho
Substitute
 
mourinho's Avatar
 

Join Date: Jul 2009
Location: BiH
Posts: 1,297
Default

Nadam se samo da ce Leo shvatiti da u odbrani treba nesto mijenjati, ili Chivua staviti u sredinu, a Santona na lijevu stranu ili konacno igrati onog Ranokiju, ne znam sto smo ga kupovali uopste ako ce decko sjediti na klupi. Odbrana je bila losa u svim ovim utakmicama koje je Leo vodio, a danas cim smo naletili na ozbiljniji napad nastala je prava pometnja. Pravo je bilo sramota gledati.
I jos: Pandev na klupu pa makar igrali samo sa Etoom u spicu dok se Milito ne vrati. Sa njim u timu konstantno igramo sa deset igraca, s tim da jedanaesti (nevidljivi) samo prodaje lopte.
__________________
"I would have loved to have been a fly on the wall at that moment when [Javier] Zanetti lifted the Champions League so I could have enjoyed the spectacle at his [Ibrahomovic's] house."
Gianluca Pagliuca
mourinho is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 04:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic