Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > Zajednica > Klub > Novosti

Novosti Razgovarajte o novinama na ovdašnjem svijetu

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 31-03-2009   #1
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default Zemlotles

Jucer popodne i jutros oko 4h desio se zemljotres u Sarajevu.

To pisem licno jer sam ga osjetio, tako da se ne ljutite sto ne neprofesionalno.

Jucer je trajao 5-10sec i mogao ga je svako osjetiti ali jutros je 90% stanovnistva probudilo se iz sna. Trajao je 20-30sec i dosta je bio jak.

Neki su ustali i planirali sta dalje, dok sam ja bio u medju polozaju i cim je stao, ja sam opet nastavio .

Evo malo vise o tome: profesionalno

- Prema izvještajima Operativnog centra Civilne zaštite KS-a, nema većih šteta, kazao je Kovač, dodajući da je moguće da je bilo manjih materijalnih šteta.

Magnituda potresa u hipocentru iznosila je 3,8 Richtera, a intenzitet u epicentru je bio šest stepeni Merkalijeve skale. Kovač kaže da većina građevina na području Kantona Sarajevo može podnijeti potrese jačine do sedam stepeni Merkalijeve skale.

U slučaju učestalosti potresa, Kovač preporučuje građanima koji žive u višespratnicama da se trebaju stacionirati u unutrašnjosti prostorija te da ne koriste liftove zbog opasnosti od nestanka električne energije. (bil mogo)

- Zemljotres je nepredvidiva situacija, a najveći neprijatelj čovjeku je panika. Tu čovjek mora biti priseban, upozorio je on, poručivši građanima da u slučaju učestalosti potresa slijede uputstva koja će Civilna zaštita izdati putem sredstava javnog informiranja.

Naime, u Sarajevu se jučer u 15.27 sati osjetio nešto slabiji zemljotres kojem je magnituda potresa iznosila 3,3 Richtera i pet stepeni prema Merkalijevoj skali.


Zbog zemljotresa koji se desio rano jutros u 3.47 sati došlo je do ispada na oko 30 transformatorskih stanica u Kantonu Sarajevu (Širokača, Ciglane, Skenderija, Velešići, Grbavica, Hrasno, Čengić Vila, Dobrinja, Jošanica...).

Zemljotres je prouzrokovao i požar u transformatorskoj stanici u Azićima, pa su bez električne energije ostali Stup, Otes, Ilidža i Rajlovac, saopštila je Elektroprivreda BiH.

Kvarovi se postepeno otklanjaju i normalizira se napajanje električnom energijom u svim općinama Kantona Sarajevo.

na području planine Ozren
dera is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #2
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

joj dera nemoj o zemljotresima ej, neću reč da imam fobije od njih jer hvala Bogu nisam ih puno doživio a ove što jesam nisu bili jaki, ali mrzim taj osjećaj, gadi mi se i uplašim se malo, vrli ružan osjećaj
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #3
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Kod mene je sinoć katastrofalno bilo.Ako mogu tako reći,meni je zemljotres jedina fobija budući da je to jedna od rijetkih (ako ne i jedina) elementarna nepogoda gdje ljudski faktor ne može ništa učiniti.Šutao managera sinoć,krenuo da spavam,kad se to počelo tresti ljudi moji,ormari,kreveti,stolovi...bio sam pa nestao.A da ni ne pominjem da je juče bilo 6 zemljotresa na području Sarajeva,od kojih su dva bila jača-popodnevni 5 po merkaliju,i jutarnji 6 po merkaliju na epicentru.
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #4
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

Ma mene NISTA tako nemoze probudit iz sna, ni bomba (Desavalo se) ni nista , jedino ako se zgrada srusi.
A neznam ne bojim se tolko zemljotresa, jer znam da nikad nisam imao stetu od njih, ima i gorih stvari, al svak ima svoje
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #5
Balotelli#45
Spammer
 
Balotelli#45's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: The Planet :)
Posts: 5,881
Send a message via MSN to Balotelli#45
Default

ovde kod mene je bio pre jedno 5-6 godine neki onako srednji al nisam se uopste plasio od toga ja jedino fobiju od visine imam
Balotelli#45 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #6
Mauro7
Consigliere
 
Mauro7's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Rijeka
Posts: 6,788
Send a message via MSN to Mauro7
Default

Quote:
Originally Posted by CurvaNord69 View Post
Ma mene NISTA tako nemoze probudit iz sna, ni bomba (Desavalo se) ni nista , jedino ako se zgrada srusi.
A neznam ne bojim se tolko zemljotresa, jer znam da nikad nisam imao stetu od njih, ima i gorih stvari, al svak ima svoje
tako je i za mene, jednom se sjećam neka provala u jednom dućanu bila preko puta kuće i ''navodno'' super glasam alarm, jer stara mi pričala sljedeće jutro kao pa kako nisi čuo full glasan alarm ovo ono, pa jednom kao grom udario dosta ''blizu'' i kao pa kako nisu čuo nočas i tako uglavnom čude mi se kako se ne probudim aaahahah vidim i curva tako ''dobro'' spava
__________________
"It will be born here, at the "Orologio (Watch)" restaurant, meeting place of artists and it will be always a team of great talent. On this splendid night it's colours will be given: The black and the blue with a golden background of the stars. It will be called Internazionale, because we are brothers of the world."
________________________________________________________
Mauro7 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #7
manjact
Substitute
 
manjact's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 501
Default

Quote:
Originally Posted by CurvaNord69 View Post
Ma mene NISTA tako nemoze probudit iz sna, ni bomba (Desavalo se) ni nista , jedino ako se zgrada srusi.
A neznam ne bojim se tolko zemljotresa, jer znam da nikad nisam imao stetu od njih, ima i gorih stvari, al svak ima svoje
a da se zgrada srusi vjerovatno se ne bi ni probudio,ne daj boze
manjact is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #8
CurvaNord69
Team legend
 
CurvaNord69's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Mostar
Posts: 3,368
Default

A i ti me hoces mrtvog vidit
CurvaNord69 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #9
manjact
Substitute
 
manjact's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 501
Default

mali jesi ti puka
manjact is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #10
dera
Golden member
 
dera's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Bugojno
Age: 34
Posts: 11,181
Default

Quote:
Originally Posted by Zlatan_ View Post
...bio sam pa nestao
Quote:
Originally Posted by CurvaNord69 View Post
Ma mene NISTA tako nemoze probudit iz sna, ni bomba (Desavalo se) ni nista , jedino ako se zgrada srusi.
A neznam ne bojim se tolko zemljotresa, jer znam da nikad nisam imao stetu od njih, ima i gorih stvari, al svak ima svoje
mislio sam i ja, sta je to - samo odes u hodnik i sakrijes se ispod neceg, ali kad se to desava zanimljivo je da vecina ljudi ostane ukocena, to je nevjerovatno - kao da pauziras nesto lol (vjerovatno zato sto se to rijetko desava, ali ovo je zabrinjavajuce, u roku od 12h dva jaca zemljotresa, da ne spominjem te manje sto je zlatan naveo - ja slabo znam geo sarajeva ali sam cuo da je na ovom mjestu nekad bio "nikad neizbijeni" vulko-hulko-trade

sreca, iza sna, nisam znao ni sta se desava, dok sam skontao vec je stao, tako da se nisam toliko ni prepao

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

evo dok sam ja kucao, unio se, nisam ni osjetio
kaze mi buraz, jesi osjetio malo se zatreslo hahahah

Ajmo, ko ce mene i Zlatana ugostiti ako bude evakuacija - nagrada mini mod
dera is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #11
manjact
Substitute
 
manjact's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Montenegro,Cetinje
Posts: 501
Default

a sto je to kod vas svako malo kod nas nije odavno
manjact is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2009   #12
Enfant Terrible
Veliki Brat
 
Enfant Terrible's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Sarajevo,BA
Age: 35
Posts: 1,743
Default

Quote:
Originally Posted by dera View Post
mislio sam i ja, sta je to - samo odes u hodnik i sakrijes se ispod neceg, ali kad se to desava zanimljivo je da vecina ljudi ostane ukocena, to je nevjerovatno - kao da pauziras nesto lol (vjerovatno zato sto se to rijetko desava, ali ovo je zabrinjavajuce, u roku od 12h dva jaca zemljotresa, da ne spominjem te manje sto je zlatan naveo - ja slabo znam geo sarajeva ali sam cuo da je na ovom mjestu nekad bio "nikad neizbijeni" vulko-hulko-trade

sreca, iza sna, nisam znao ni sta se desava, dok sam skontao vec je stao, tako da se nisam toliko ni prepao

---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

evo dok sam ja kucao, unio se, nisam ni osjetio
kaze mi buraz, jesi osjetio malo se zatreslo hahahah

Ajmo, ko ce mene i Zlatana ugostiti ako bude evakuacija
Hahahaha,nije to valjda još jedan zatresao?
Ma juče je epicentar bio u Ozrenu (planina kod Sarajeva),ali to je 14KM od grada.Inaće,ovo područje nije podložno zemljotresima,pa tako se nadam da neće postati...
__________________
If you even dream of beating us you'd better wake up and apologize!
Enfant Terrible is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 05:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic