Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Novosti

Novosti Novosti vezane za Inter Milan

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 14-02-2011   #1
Moca93
Team star
 
Moca93's Avatar
 

Join Date: Feb 2009
Location: Crepaja...Srbija....
Age: 31
Posts: 4,013
Send a message via MSN to Moca93
Default Luis Nazario De Lima Ronaldo zavrsio karijeru!




Da se i mi oprostimo od Ronalda jednim clankom,ipak Ronaldo je ostavio ne izbrisiv trag u fudbalu ,ali i u Interu,jedino sto mu onaj prelazak u Milan nije trebao...Hvala Ronaldo za sve!

Godina Klub Nastupi (golovi)
1993. - 1994.
1994. - 1996.
1996. - 1997.
1997. - 2002.
2002. - 2007.
2007. - 2008.
2009. -2011
Cruzeiro
PSV Eindhoven
FC Barcelona
Inter
Real Madrid
AC Milan
Corinthians
60 (58)
56 (55)
49 (47)
66 (50)
181 (114)
20 (9)
31 (18)


Nogometnu karijeru je započeo u kao 14-godišnji dječak u klubu Sao Cristovao, a prvi profesionalni ugovor dobio je u Cruzeiru, a sjajnim igrama u brazilskom prvenstvu zaslužio je poziv na SP 1994. godine u SAD, ali je prvenstvo kao 17-godišnjak pratio s klupe.
Europsku karijeru započeo je u PSV Eindhovenu (1994.-1995.) gdje je u dvije sezone zabio čak 68 pogodaka, a dvije godine kasnije preselio je u FC Barcelonu, gdje je igrao jednu sezonu. Iste godine je postao i najbolji igrač FIFA-e na svijetu. Od te godine, provedene u Barceloni stizalo je mnogo ponuda, no kao što je sam izjavio njegov željeni klub je bio FC Inter. I tako mu je sljedeća postaja u karijeri postao Inter iz Milana s kojim osvaja Kup UEFA-e. I ostavlja dubok trag na povijest nogometa; 1997. najbolji igrač FIFA-e; Zlatna lopta 1998. na utakmici protiv Lazija se teško ozlijedio. Tri sezone ga gotovo i nema na terenu. Potpuno se spreman vraća na Svjetsko prvenstvo 2002. godine. Iste godine prelazi u Real iz Madrida za 45 milijuna €. U Real Madridu ostaje do siječnja 2007., iz kojeg za 8 milijuna € prelazi u AC Milan, a početkom 2009., vraća se u Brazil u Corinthians.
Na SP u Francuskoj 1998. godine, izabran je za najboljeg igrača, a na SP-u u Koreji i Japanu 2002. godine bio je najbolji strijelac turnira.
Ostale titule koje je osvojio teško je i nabrojati: prvenstvo Brazila, Nizozemske i Španjolske, Kup Nizozemske, dva puta Svjetsko prvenstvo, triput je bio najbolji igrač FIFA-e (1996., 1997, 2003.) i jednom Zlatna kopačka UEFA-e (1997.).


Bila je to jedna prelepa karijera, fantastična i uzbudljiva. Istina, doživeo sam mnogo poraza, ali i bezbroj pobeda. Stekao sam veliki broj prijatelja, a ne mogu da se setim ni jednog neprijatelja. Ipak, karijeri je došao kraj i to zbog ozbiljnih razloga”, rekao je pravi Ronaldo na oproštajnoj konferenciji za novinare u Sao Paulu.


Sa suzama u očima, konstatovao je da telo više nije moglo da izdrži napore.


“Veoma je teško napustiti nešto što me je činilo tako srećnim. Psihički - želeo sam da nastavim da igram, ali sam shvatio da sam izgubio borbu sa sopstvenim telom. Oni koji su mi bliski znaju da ne mogu više ni uz stepenice da se popnem a da ne osetim bol. Posvetio sam svoj život fudbalu, neverovatno se žrtvovao i - ne želim ni za čim”, rekao je 34-godišnji Brazilac koji je karijeru okončao u Korintijansu, u koji se vratio ne bi li osvojio Kopa Libertadores ali je neočekivano doživeo ranu eliminaciju.



On je i pojasnio problem sa težinom zbog kojih su ga mnogi otpisivali bez da su se upuštali u razloge zbog kojih je ispao iz forme.



“Pre četiri godine u Milanu sam otkrio da patim od nečega što se zove hipotiroidizam, a to utiče da vam se metabolizam uspori. Da bih to mogao da kontrolišem, morao bih da uzimam preparate koji se smatraju nelegalnim u fudbalu. Mnogi ljudi bi trebalo da se stide svojih komentara o mojoj težini. Sada, kada sam došao do kraja, rešio sam da objasnim razloge za to”, rekao je “Fenomen”.


Operacije kolena najavile su kraj legendarne karijere

Ronaldo je tokom 18-godišnje karijere postigao 326 golova na 466 klupskih utakmica, dok je za Brazil na 97 nastupa bio 62 puta strelac, od čega bolji učinak ima samo legendarni Pele.




izvor :Blic i forum
Uredio :Moca
__________________

GRAZIE
JOSE!

кој не скокне ова ale ale Горан !!!!!

Last edited by Moca93; 14-02-2011 at 23:03.
Moca93 is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 21:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic