Beneamata - Inter Milan Forum
Sportske novosti

Go Back   Beneamata.com > FC Internazionale Milano > Opće diskusije > Novosti

Novosti Novosti vezane za Inter Milan

Reply  
Thread Tools Display Modes
Old 18-02-2011   #1
Il Mago
Head coach
 
Il Mago's Avatar
 

Join Date: Oct 2009
Location: Tuzla
Age: 36
Posts: 2,952
Send a message via MSN to Il Mago
Default Press konferncija Leonarda pred Cagliari




„Posljednji rezultati Cagliaria su dobri,igraju ofanzivan fudbal,utakmica protiv njih će biti otvorena i zanimljiva“ – počeo je Leonardo današnju konferenciju pred utakmicu Serie A sa Cagliariem na Meazzi koja se igra sa početkom u 20:45h.

Sutra Cagliari,u srijedu Bayern.Da li će ekipa biti u potpunosti koncentrisana na Cagliari ?
„Igrači su koncentrisani na sve utakmice i sva takmičenja.Nije lako odraditi svaku utakmicu na pravi način,no mi to pokušavamo.Dolazi i Liga Prvaka,ali to sasvim sigurno neće biti problem,to nam daje još više motiva.Ova ekipa je već pokazala da zna igrati dobro u kontinuitetu tako da nisam zabrinut.Naravno da se vodi računa da igraju samo oni koji su u potpunosti spremni za utakmicu.Inter u sebi ima ideju da uvijek sve pobijedi i osvoji,nemoguće je mislit na samo jedno takmičenje“.

Izostanak Sneijdera i Lucia protiv Cagliaria ?
„Da su 100% spremni sigurno bi igrali sutra“.

Tabela Serie A ?
„Ne gledam je puno,brinem se samo za nas.Ja,na primjer ne znam koliko je Milan osvojio bodova u zadnjih 10 kola.Ono na što i o ćemu mislim smo mi“.

Da li je ekipa umorna ?
„Ono što znam je da nam je svaka utakmica odlučujuća i napori su ogromni za kosti,za mišiće i za tetive,nije da se to nešto promijenilo u odnosu na 20 godina prije,jednostavno su napori veći.Umor je prisutan i to se zna,ali tako je za svakoga“.

O igračima unutar ekipe ?
„Zaista sam sretan za Ranocchiu,jer doći u tako veliki klub u pola sezone nikada nije lako,ali on se odlično snašao.Cordoba je pravi primjer i sjajan igrač.Njegova šutnja je jedan vid vodstva na terenu koji se osjeti nevjerovatno.Zadnju utakmicu je igrao sa povrijeđenim ramenom i nikad ništa ne kaže,odnosno ne pravi probleme i uvijek daje sve od sebe.Nevjerovatan je.Ali svi su nevjerovatni eki,Materazzi,Capitano,Pazzini,Eto'o,Cambiasso,M acion,ma svi.Svi rade nevjerovatne stvari na terenu“.

Nagatomova igra protiv Fiorentine ?
„Dao je zaista pozitivne naznake.Teško je imati breme prvog Japanca u velikom klubu na svojim leđima.U Firenci u jednoj teškoj utakmici je dobro odigrao iako je u početku bio malo napet“.

O LP i porazima Italijanskih klubova ?
„Razočaran sam zbog toga,ne može se više slušati kako su samo Arsenal i Barcelona odigrali spektakularnu utakmicu.Inter je trenutni šampion Evrope,ne može se zaboraviti ono što je Inter napravio,ne smije se pričati tako.Generalno mislim da se Italijanski fudbal treba pokušati reorganizovati u samim strukturama da bi tako napredovao kako kvalitet fudbala tako i ekipe.I to na globalnom nivou.Ali ja i dalje mislim da je fudbal u Italiji na izuzetno visokom nivou“.

Na kraju pitanje o treneru Cagliaria Donadoniu kojeg Leo poznaje iz Milana ?
„On mi se sviđa kao osoba,zaista je osjećajan čovjek.Vidim ga dobro u Cagliariu,odmjerenog,preuzeo je ekipu koja mu godi,on u fudbal zaista donosi pozitivne stvari“.
__________________

I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead.
Il Mago is offline   Reply With Quote
Reply

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 19:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.
Copyright © 2009-2022 Beneamata.com
Football news Football transfer news Real Madrid news Chelsea FC news Inter Milan news Mario Balotelli Davide Santon Edin Dzeko Gonzalo Higuain Andrea Ranocchia
Bayern Munchen news Liverpool FC news FC Barcelona news Gareth Bale Manchester United news Yaya Toure Arsenal FC news Radamel Falcao Philippe Coutinho Mateo Kovacic